• Новак
RWM Тркалца 65 Серија Плоча Кастер, Вртливата Со Инсталиран Лице Контактна Сопирачка, Kingpinless, Еластомер Тркало, Топчести Лежишта, 1200 фунти Капацитет, 5 Тркала Диа, 2 Шир?

RWM Тркалца 65 Серија Плоча Кастер, Вртливата Со Инсталиран Лице Контактна Сопирачка, Kingpinless, Еластомер Тркало, Топчести

Rating 
DEN 0.67

Достапност
Достапно за нарачка

6-1/2" Вкупна висина, 1-3/8" вртливо олово и капацитет од 1200 фунти ГТ Тркало со топчести лежишта. 2-5/8" х 3-5/8" Дупчиња до 3" х 3 "завртка дупка растојание за 3/8" дијаметар болт. Сите вртливи делови се испорачуваат со фитинг за подмачкување за одржување на теренот. Цинк обложена завршница за заштита од корозија. 6-1/2" Вкупна висина, 1-3/8" вртливо олово и капацитет од 1200 фунти. ГТ Тркало со топчести лежишта. 2-5/8" х 3-5/8" Дупчиња до 3" х 3 "завртка дупка растојание за 3/8" дијаметар болт. Сите вртливи делови се испорачуваат со фитинг за подмачкување за одржување на теренот. Цинк обложена завршница за заштита од корозија. Rwm серијата 65 caster го прикажува патентираниот дизајн без кралеви, единствена прецизна машинска патека со топчести лежишта зацврстена на 53 Rockwell C. Вртливиот дел се одликува со патека со дијаметар од 2-3/8" со топчести лежишта од 3/8". RWM го патентираше овој дизајн кој се покажа како најдобро решение за бараните апликации. Ова е дизајнот на тркалцето што сите други сега го копираат бидејќи е едноставно неспоредлив во продолжувањето на работниот век и намалувањето на сите можни причини за откажување на тркалцето. Серијата 65 се препорачува за широк спектар на индустриски апликации вклучуваат кукли, колички за комунални услуги, камиони за влечење и платформа. Идеален е и за : линии За Влечење, апликации за оптоварување со удари и навредливи услови, кукли од производствена линија и камиони што се користат во различни индустрии, вклучувајќи, но не ограничувајќи се на : обликување и градење Бродови, автомобилска Индустрија, Воздушна Вселена, изработка на метали, ковање метали, тешки машини и опрема, воена опрема, мобилни домови итн.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат