• Новак
Е. Р. Вагнер Плоча Кастер, Крути, Полиуретан На Алуминиумско Тркало, Валчести Лежишта, 1200 фунти Капацитет, 6 Тркала Диа, 2 Ширина На Тркалото, 7-1/2 Висина На Монтирање, 4-1

Е. Р. Вагнер Плоча Кастер, Крути, Полиуретан На Алуминиумско Тркало, Валчести Лежишта, 1200 фунти Капацитет, 6 Тркала Диа, 2 Ширина На Тркалото,

Rating 
DEN 186.08

Достапност
Достапно за нарачка

Плочата има рамна основа со дупки за завртки или заварување на објект Цврстиот тркалце овозможува движење напред-назад. носивост за комунални камиони, контејнери за ѓубре и производствени кукли. Полиуретан на ролни од алуминиумски тркала со леснотија, се спротивставува на абразија и удар, е тивок и обезбедува заштита на подот. Заварени нога изградба за сила. Овој тркалце за плочи Е. вагнер има полиуретан на алуминиумско тркало, рамна основа со дупки за завртки или заварување на објект и крут дизајн што овозможува движење со движење напред-назад. Од 700 до 1200 фунти. капацитетот на товарот е погоден за движење на комунални камиони, контејнери за ѓубре и производствени кукли. Тркалото на тркалцето на плочата се состои од црвена полиуретанска шара, која е обликувана и механички заклучена на алуминиумско јадро за да се спречи одвојување на шарата и јадрото. Тркалото се тркала со леснотија, се спротивставува на абразија и удар, обезбедува тивко работење и ги штити подовите. Шарата не е обележана и има цврстина од 50 до 60 Брег Д.ова тркало е погодно за носење средни до тешки товари на подови со тепих и тврда површина и има препорачан опсег на работна температура Од -20 До 180 Степени Ф. тркалцето има заварена конструкција на ногата за голема носивост. Рамната основа е дебел челик од 1/4 инчи и има завршница обложена со цинк што помага да се спротивстави на корозијата. Тркалцата на плочи се механизми на тркала што се користат за поддршка и маневрирање на предмети како што се колички, лавици и кукли. Тркалцата за плочи се именувани по нивниот систем за монтирање : тие имаат рамна плоча, обично со четири дупки за завртки, што го формира горниот дел од тркалцето и се прицврстува на објектот.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат