• Новак
3/4-10 x 10 Шестоаголни Завртки За Капачиња, Легиран Челик Одделение 8, Обична Завршница-Груб Конец UNC, Делумно Навој, Должина: 10 Инчи, Големина На Конец: 3/4 Инчи

3/4-10 x 10 Шестоаголни Завртки За Капачиња, Легиран Челик Одделение 8, Обична Завршница-Груб Конец UNC, Делумно Навој, Должина:

Rating 
DEN 3823.84

Достапност
Достапно за нарачка

Завртката од 8 одделение е посилна од најчесто користената оценка 5 Изработен е од легиран челик и има шест радијални линии на врвот на главата на завртката. Сликите со завртки се општа претстава, а не вистинска слика за производот што ќе го добиете. Произведени НА ASME B18. 1 & SAE J429 спецификации. Цврстина на истегнување : 150. мин, 1/4-1,5 инчни дијаманти). Завртката од 8 одделение е посилна од најчесто користената оценка 5. Изработен е од легиран челик и има шест радијални линии на врвот на главата на завртката. Сликите со завртки се општа претстава, а не вистинска слика за производот што ќе го добиете. Произведени НА ASME B18. 1 & SAE J429 спецификации. Цврстина на истегнување : 150. мин, 1/4-1,5 инчни дијаманти). Завртка за капаче направена од челик од легура на среден јаглерод и термичка обработка. Дизајниран за употреба во апликации со висок стрес.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат