• Новак
ASI SF924GR Din Железнички Осигурувач Исклучете Го Терминалниот Блок Со Индикација, Стегач За Завртки, 5 mm x 20 mm, Широк 8 mm, 6,3 Засилувач, 600V, 20 AGG до 12 AWG

ASI SF924GR Din Железнички Осигурувач Исклучете Го Терминалниот Блок Со Индикација, Стегач За Завртки, 5 mm x 20 mm, Широк 8 mm, 6,3 Засилувач,

Rating 
DEN 12536.80

Достапност
Достапно за нарачка

Компактен Терминален Блок на држачот за Осигурувачи 5 х 20 мм што се користи во апликациите за контролно коло Удобен држач за осигурувачи на зелена лост безбедно го држи осигурувачот на место. Ул оцени 6,3 Засилувачи на 600 Волти. Вклучува 24 ВДЦ Разнесени Осигурувачи Индикатор. ASI SF924 GR е сива завртка СТЕГАЧ DIN Железнички монтирани 5 x 20 mm држач за осигурувачи терминал блок со 24 VDC разнесени осигурувач индикација. Со ширина од 8 мм, терминалите на стегачот за завртки прифаќаат мерач на жица од 20 до 12 ЧАСОТ. Терминалниот блок на држачот на осигурувачот е оценет СО оценка од 6,3 Засилувачи на 600 Волти. Погодноста на капакот со зелени шарки го држи осигурувачот на место дали колото е отворено за дијагностичко тестирање или кога контролното коло е затворено. Размислете за купување На Крајната Станица ASIUD1 B и ШИНАТА PR005-1 M DIN со вашата нарачка. Додатоците се продаваат одделно. Осигурувачите не се вклучени со терминалните блокови.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат