• Новак
Woljay TCO - 3040al Рамен Плоштад Индуктивна Близина Сензор Прекинувач 2-Жица БР 6-36VDC

Woljay TCO - 3040al Рамен Плоштад Индуктивна Близина Сензор Прекинувач 2-Жица БР 6-36VDC

Rating 
DEN 1.33

Достапност
Достапно за нарачка

Име На Производот : Индуктивен Прекинувач За Близина Тип жица : ДЦ 2-Жица Тип. Тип на излез : НЕ (Нормално Отворено). Откривање На Растојание : 1-40мм. Напон На Напојување : DC 6-36 V; Тековен Излез : 300m A. Тоа е компонента широко користена во индустријата за автоматска контрола за откривање, контролирање и неконтактно префрлување. Кога прекинувачот за близина е близу до некој целен објект, тој ќе испрати контролен сигнал. Широко се користи во машина, производство на хартија, лесна индустрија за ограничување на станицата, пребројување на ориентацијата, судење за брзо возење и др.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат