• Новак
uxcell Chamfer Рутер Битови 1/4-инчен Стебло со 45 Степен 7/8-инчен Сечење Должина, Работ Формирање Машина Волфрам Карбид Врвот За Обработка на Дрво

uxcell Chamfer Рутер Битови 1/4-инчен Стебло со 45 Степен 7/8-инчен Сечење Должина, Работ Формирање Машина Волфрам Карбид Врвот За Обработка

Rating 
DEN 0.33

Достапност
Достапно за нарачка

1/4" стебло со должина на сечење од 45 степени 7/8", 1-3/4" (44,4 мм) диа за сечење; 2-4/9" (62,5 мм) вкупна должина; 1/2-инчен диа за лежиште Секачи за врвови од волфрам карбид од професионално одделение, цврсто стврднат челик(45+Цврстина) тело со дизајн против повратен удар. Сече иверица, дрвени предмети и меко дрво, иверица и МДФ итн. Користете на електричен рутер, тример за рабови, ЦПУ и други автоматски рутери. Погоден за создавање униформа шамија на работ на работното парче. Големината на шамијата може да се прилагоди со промена на висината на битот на рутерот. Не може да се користи за сечење материјали од црн метал и не дрво. Предложена стапка на храна : 4-6м/мин; предложена брзина на вретеното : 18000-22000 вртежи во минута/мин. Секогаш избирајте малку рутер со подолг раб од работното парче. На пример, користете алатка со должина на работ од 1 инчи кога мелете жлебови со длабочина од 1/2 инчи. (Не се препорачува должината на најсовремена еднаква или помала од 1/2-инчен). Стеблото на алатот треба да има добар контакт со чакот, а стеблото на алатот мора целосно да се вметне во чакот и да се затегне за да се обезбеди доволна сила на затегнување на алатот. Не вметнувајте само мал дел во колетот или стеблото лесно ќе се скрши. Карбид врвот со остар најсовремена и висока цврстина, прави мазна и чиста површина. Се користи за сечење комори од 45 степени на рабовите на работните парчиња. Обработени со технологија за боење со спреј за елегантен изглед, спречување на ' рѓа и отпорност на корозија.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат