• Новак
Дорман 610-368 1/2-20 Назабени Тркало Студ-0.627 Во. Кнурл, 1-31/32 Во. Должина Компатибилен Со Одбрани Модели, 10 Пакет

Дорман 610-368 1/2-20 Назабени Тркало Студ-0.627 Во. Кнурл, 1-31/32 Во. Должина Компатибилен Со Одбрани Модели, 10 Пакет

Rating 
DEN 3.00

Достапност
Достапно за нарачка

Издржлив материјал-јаглеродниот челик ги исполнува СТАНДАРДИТЕ НА АВТОМОБИЛСКАТА индустрија НА САЕ за цврстина и цврстина Тестирано на корозија-72-часовно тестирање со спреј за сол симулира три години отпорност на корозија. Тестирани за истегнување-навртките за навртки се подложени на тестирање на индустриски стандардни докази за оптоварување за да се обезбеди цврстина. Доверлив квалитет-поддржан од тим професионални инженери и специјалисти за контрола на квалитетот во Соединетите држави. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата марка, модел и ниво на облога во алатката за гаража. Овие навртки за тркала се изработени од јаглероден челик и се тестираат според бараните стандарди на автомобилската индустрија за да се обезбеди цврстина, долговечност и безбедност. Овој дел е компатибилен со следниве возила. Пред да купите, внесете ја облогата на вашето возило во алатката за гаража за да ја потврдите опремата. [Форд Круна Викторија : 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001] - [Форд Експлорер Спорт Трак : 2001, 2002]- [Форд Експлорер Спорт : 2001, 2002, 2003]- [Форд Експлорер : 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001] - [Форд Гранд Маркиз : 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001] - [Форд Мустангот : 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004] - [Линколн Таун Автомобил : 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011] - [Мазда Б2300 : 1994, 1995, 1996, 1997, 2001, 2002] - [Мазда Б2500 : 1998, 1999, 2000, 2001] - [Мазда Б3000 : 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2008] - [Мазда Б4000 : 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002] - [Мазда Навахо : 1991, 1992, 1993, 1994] - [Меркур Гранд Маркиз : 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001] - [Меркур Планинар : 1997, 1998, 1999, 2000, 2001] По 100+ години инженерство и производство на завртки за навртки, столпчиња и навртки, нашата растечка покриеност денес одговара на 99% од домашните и 95% од увозните возила на патот.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат