• Новак
Ватрис ВЕИЈИ ЛЗК-7 Мерач На Проток На Воздушен Гас со Кислород, 1-10ЛПМ Мерач На Проток На Воздушен Гас Со Контролен Вентил за Мерење На Контролниот Проток На Гас

Ватрис ВЕИЈИ ЛЗК-7 Мерач На Проток На Воздушен Гас со Кислород, 1-10ЛПМ Мерач На Проток На Воздушен Гас Со Контролен Вентил за Мерење На Контролниот

Rating 
DEN 265.44

Достапност
Достапно за нарачка

●Лесен За Употреба ● мерачот на проток На кислороден воздух е опремен со шипка од 8 мм, лесен за поврзување на цревото, што може да го измери еднонасочниот проток на гас ●Акрилен Материјал●мерачот на проток е изработен од акрилен материјал, со добра стабилност и отпорност на временските услови и може да го издржи притисокот од 0,6 MPa. ●Мерливи Гасови ● регулаторот На мерачот на проток на гас може да мери гас од висока печка, гас од печка за кокс, гас, воздух, азот, ацетилен, фосген, водород, природен гас, ТНГ, водород пероксид, димни гасови, метан, бутан, хлор, метан, јаглерод диоксид, кислород, компримиран воздух, аргон. ●Применлив Објект●мерачот на проток на гас е главно за откривање и контрола на протокот на кислород, кој се користи во индустријата. ●Опсег На откривање ® Опсег : 1~10 LPM, Притисок : 0,6 MPa, Температура 0~60°C. Спецификации : Материјал : Акрилик+пластика+металповрзување : 8mm црево скара точност : 5% Опсег : 1~10lpmpressure : 0,6 MPa Temperature : 0~60°CPackage Вклучува : 1 x Проток На Гас Meternote : ве Молиме имајте предвид дека новиот тип и стариот тип на овој производ ќе бидат испратени случајно, и бидете сигурни ДЕКА НЕМА ДА ВИ ПРЕЧИ ПРЕД ДА нарачате.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат