• Новак
ЏИ РОНИН 4д Видео Предавател

ЏИ РОНИН 4д Видео Предавател

Rating 
DEN 2.33

Достапност
Достапно за нарачка

Комерцијалниот чип НА DJI го напојува видео предавателот и далечинскиот монитор На RONIN 4 DЗаедно, овие компоненти формираат рационализиран систем за безжичен пренос, при што секоја врска е експлицитно оптимизирана за да обезбеди латентност на ултра нискиот пренос од крај до крај и ефективен опсег на пренос до 20. ПРЕГЛЕД-DJI RONIN 4 D ја користи целосно новата технологија ЗА Пренос НА Видео Dji O3 Pro, нудејќи опсег на пренос од 20.000 стапки што би бил незамислив за традиционалните решенија. Покрај 2,4 GHz и 5,8 GHz, тој го поддржува фреквентниот опсег DFS и 256-битниот алгоритам за шифрирање AES кој може да произведе храна од 1080 P/60fps FHD на повеќе далечински монитори истовремено со значително зголемена безбедност, стабилност и способност против пречки. DJI Ronin 4d Видео Предавател мора да се користи со Dji Високо-Светла Далечински Монитор. Определување-опсег на пренос од 20.000 стапки,ултра-ниска латентност на преносот,Далечински управувач, Интегриран дизајн.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат