• Новак
12 ПАРЧИЊА Држачи За Моливи За Детски Ракопис-Држач За Силиконски Моливи За Деца Со Мек Удобен Стисок, Идеално Помагало За Пишување За Рано Учење и Подобрени Вештини

12 ПАРЧИЊА Држачи За Моливи За Детски Ракопис-Држач За Силиконски Моливи За Деца Со Мек Удобен Стисок, Идеално Помагало За Пишување

Rating 
DEN 3.00

Достапност
Достапно за нарачка

Разноврсна и Забавна : Нашите држачи за моливи ЗА јунт се забавен и практичен додаток на практиката за ракопис за деца, со 4 различни типови и вкупно 12 парчиња за избор Подобрен Ракопис : Користењето на нашите држачи за моливи може да ја подобри контролата и стабилноста на пенкалото, да го намали заморот и притисокот на рацете и да помогне да се воспостави правилно држење на телото и координација на рацете. Лесен За Употреба : постојат 4 фази за да се развие навика постепено да се оддалечувате од држачот за молив и да користите правилен стисок, почнувајќи од моливи за мали деца за почетници. Удобно Држење : Нашите држачи за моливи со ЈУНТ доаѓаат во различни бои и дизајни и се направени од безбеден, нетоксичен, мек и удобен силикон. Тие се вклопуваат на секој стандарден молив или пенкало. Домашна Потреба : Нашите рачки за моливи се вреден додаток на вашите материјали за домашно училиште. Тие можат да се користат и на левата и на десната рака, што ги прави разноврсна алатка за сите ученици. Кога станува збор за избор на совршен стисок за моливи за потребите за пишување и цртање на вашето дете, не гледајте подалеку од нашите 12 ПАРЧИЊА Рачки За Моливи за Детски Ракопис. Овој сет вклучува 12 рачки за моливи во 4 различни типови, сместувајќи различни големини и форми на пенкало и моливи за да му обезбедите на вашето дете најдобро можно искуство за пишување. Нашите држачи за моливи се направени од мек, удобен силиконски материјал кој е безбеден и нетоксичен, обезбедувајќи здравје и безбедност на вашето дете. Тие нудат удобен и флексибилен стисок што го намалува заморот и притисокот на рацете, овозможувајќи му на вашето дете да го држи пенкалото или моливчето подолго време без да се чувствува уморно.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат