• Новак
Canon EOS 2000d Dslr Камера w/Canon EF-S 18-55mm F/3.5-5.6 Објектив За Зумирање + Случај + 128gb Меморија

Canon EOS 2000d Dslr Камера w/Canon EF-S 18-55mm F/3.5-5.6 Објектив За Зумирање + Случај + 128gb Меморија

Rating 
DEN 7344.00

Достапност
Достапно за нарачка

Овој Пакет На Камери На Џери Вклучува 2 X Sandisk 64 GB Класа 10 SD Мемориски Картички ,USB Картичка Читач , 58mm 3 Парче Филтер Комплет ,58mm 4 Парче Макро Комплет, 58mm 43 Широкоаголен Објектив, 58мм 2,2 х Телефото Објектив, 58мм Лале Хауба 50 инчен DSLR Статив ,Полнач За Батерии , Резервна Батерија Со Висок Капацитет, Резервен Полнач за патување, Жичен Далечински Бленда, Блиц Со Робови , Капачиња За Леќи И Капаче За Тело ,Ремен За Вратот , Крпа За Чистење Леќи За Фотографии На Џери ,Торба За Гаџети За Камера + 1 Година Продавачот Испорача Гаранција И Вклучува : . Canon EOS 2000d / Rebel T7 Dslrcamera Тело (Меѓународна Верзија )- 24.1 ПРАТЕНИК APS-C Cmos Сензор, DIGIC 4+ Процесор На Слики, 3.0" 920k-Точка Lcd Монитор, Целосна HD 1080/30p Видео Снимање, 9-Точка AF Со Центар Крос-Тип Точка, ISO 100-6400, До 3 fps Снимање, Вграден Wi-Fi со нфц, СЦЕНА ИНТЕЛИГЕНТЕН автоматски Режим , Креативни Филтри И Креативни Автоматски Режими. Canon EF-S 18-55mm F/3.6 DC Iii Објектив За Зумирање-Ef-S-Mount Lens/APS-C Формат, 28.8-88mm (35mm Еквивалент) ,Опсег На Решетка : f/3.5 до f/38, Еден Асферичен Елемент, Супер Спектра Слој , Микро Мотор Af Систем, Заоблени 6-Сечилото Дијафрагма. Вграден Wi-Fi со nfc дозволи спарување НА DSLR со паметен телефон или таблет за безжично споделување фотографии и филмови за инстант објавување преку интернет. Wi-Fi поврзувањето овозможува и безжичен далечински управувач над камерата од поврзани мобилни уреди со помош на апликацијата Поврзи Камера. Системот за автоматско откривање фаза од 9 точки вклучува единствена точка од типот на вкрстување за да даде висок степен на точност на фокусирање во услови на осветлување со мешан и низок контраст. Овој систем за фокусирање користи и аи серво АФ механизам за побрзо следење и попрецизни резултати. Оваа лесна за употреба, интуитивна камера е погодна за почетници-доставувајќи прекрасни фотографии и филмски Целосни HD филмови преполни со детали, боја и длабочина, со одлични перформанси при слаба осветленост од сензор од 24,1 мегапиксели.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат