• Новак
Клајн Алатки 6337ин Изолиран Шрафцигер, #3 Филипс, 7-Инчен Круг Стебло

Клајн Алатки 6337ин Изолиран Шрафцигер, 3 Филипс, 7-Инчен Круг Стебло

Rating 
DEN 2.00

Достапност
Достапно за нарачка

1000v Оценет за безбедност Издржлива, двослојна, обликувана изолација за исполнување или надминување на сите стандарди НА АСТМ и ИЕЦ за изолирани алатки. Рачки за перниче-Зафат за поголем вртежен момент и удобност. Прилагодено сад изработени алатка челик. Произведено во САД. Овој ску заменува 603-6-ИНС. Овој ску заменува 603-6-ИНС. Повеќе од 160 години, Клајн Алатките произведуваат врвни квалитетни рачни алатки со професионален степен кои ги испорачуваат перформансите, издржливоста и прецизноста потребни за да се заврши работата правилно. Нашето семејство на инженери, работници и занаетчии продолжуваат да ставаат шест генерации експертиза во секоја алатка што ја создаваме користејќи само најквалитетни материјали, супериорна изработка и одржување на производството што е можно поблиску до дома. Клајн не е само името на нашата компанија, тоа е и нашето семејно име. И бидејќи Ние Сме Американска компанија која е во семејна сопственост и семејство, знаете дека можете да сметате на нас да бидеме тука утре.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат