• Новак
Оџак Каул Капа, 60w/80W Вентилатори За Вентилација На Оџакот, Пумпи За Вадење Чад Од Камин, Електричен Вентилатор За Оџаци, Вентилатор За Издувни Гасови Од Оџакот, Вент?

Оџак Каул Капа, 60w/80W Вентилатори За Вентилација На Оџакот, Пумпи За Вадење Чад Од Камин, Електричен Вентилатор За Оџаци, Вентилатор За Издувни

Rating 
DEN 2048.32

Достапност
Достапно за нарачка

● ЗА ДИЈАМЕТАР НА ДИМНИ КАНАЛИ-60w Вентилатор ЗА Оџак За Дијаметар На Димни 12,5-17см, 80в Вентилатор ЗА Оџак За Дијаметар На Димни 12,8-19см ● НАПОН-работниот напон на производот е 220v( напон 110 V-120 V, ќе бидеме опремени со конвертор на напон),нацрт-вентилаторот индуциран од оџакот се користи со оставање на два краја на жицата за поврзување со изворот на енергија. Нема БУЧАВА-Една од најчестите поплаки кога станува збор за моќните вентилатори за ладење е тоа што тие прават многу бучава. За среќа, нашиот осцилирачки вентилатор обезбедува тивка операција за да не мора да правите компромис кога станува збор за удобноста на вашиот дом. Се ПРИМЕНУВААТ на-тоа е многу погоден за камин додатоци/Пица Печки/ Печки На Дрва. Нацрт-вентилаторот предизвикан од оџакот создава издувни гасови и предизвикува брзо ослободување на чад за да се спречи чадот непречено да излезе од оџакот поради лошиот оџак. ● ЗАБЕЛЕШКА-каминот за домаќинство користи индуциран вентилатор за нацрт и температурата на излезот не треба да надминува 60 степени. Во спротивно, индуцираниот вентилатор за нацрт ќе биде оштетен. Инсталирајте го кабелот за напојување со најмалку 0,5 квадратни бакарна жица. Електричните Навивачи Кои Предизвикуваат Нацрт Решаваат Проблеми Со Чадот Помагаат Во Издувните Камини, Печките за Пица, Печките на Дрва најшироко користениот и најпрепознатливиот евакуатор на чад во системите за екстракција на чад. Овој модел е анти-замрзнување, анти-мраз, анти-висока температура, антикорозија, анти- ' рѓа и издржлив.Овие вентилатори се дизајнирани специјално за апликации каде што ефикасното работење,малата потрошувачка на енергија, променливата брзина и компактниот дизајн се од најголема важност.

Спецификацијата

Product name:
Electric Draft Inducing Fan
Voltage:
190-240V( 110V-120V voltage, we will be equipped with a voltage converter)
Scope of delivery:
1 * induced draft fan
Installation method:
Very simple

Со стоката дадена додека купуваат