• Новак
Валфлуиди Топчест Вентил За Притискање За Поврзување, Тежок Вентил Со Целосна Порта За Бакар, ПЕКС, ЦПВЦ, ЛФ Месинг

Валфлуиди Топчест Вентил За Притискање За Поврзување, Тежок Вентил Со Целосна Порта За Бакар, ПЕКС, ЦПВЦ, ЛФ Месинг

Rating 
DEN 239.84

Достапност
Достапно за нарачка

ВАЛФЛУИДИТЕ притискаат за поврзување топчестиот вентил е изработен од тешка 100% цврста месинг конструкција без олово Издржлива метална конструкција, без истекување и издржлива, лесна за инсталирање. 100% притисок тестиран пред да ја напушти фабриката. Валфлуидите притискаат топчест вентил се вклопуваат во Бакар, ПЕКС, ЦПВЦ И Пе-R Цевка и ги поврзува во која било комбинација. Брзо и лесно за поврзување и расклопување. 100% без олово фалсификувани месинг. Ги исполнува сите федерални и државни стандарди за нивоа на олово во компонентите на системот за вода за пиење. Обложена рачка, лесна за употреба. Брзо и лесно за поврзување и расклопување. Отпорен на корозија за подобрување на долговечноста. Достапни се различни големини, 1/2 инчи, 3/4 инчи и 1 инч. Користете за нова инсталација и поправка на системи за дистрибуција на вода за пиење. Материјал : Олово Слободен Месинг. Тип : притисни топката вентил. Номинален Дијаметар : 1/2" - 1". Сертифициран : NSF & CUPC. Изработен од 100% цврст месинг без олово.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат