• Новак
Гласовен Преведувач, Превод Пенкало Заштита На Очите 134 Јазици WiFi Пренослив Висока Дефиниција Брз Точен За Патување

Гласовен Преведувач, Превод Пенкало Заштита На Очите 134 Јазици WiFi Пренослив Висока Дефиниција Брз Точен За Патување

Rating 
DEN 888.00

Достапност
Достапно за нарачка

Исклучително Брзо И Прецизно Препознавање На Скенирање : непосредно и исклучително брзо препознавање на скенирање, може да скенира една линија или повеќе линии, може да се подели на зборови за да се идентификуваат фонетските симболи, лексичката природа, објаснувањето Точност од повеќе од 98%. Усвојте различни мотори ЗА ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА, во комбинација со комерцијална технологија за превод на невронска мрежа и сервери распоредени на повеќе локации, брзината на одговор на преводот е побрза и стапката на точност на преводот е поголема. Вмрежена Употреба : Моќна база на податоци за серверот за заднина, попрецизни и побогати податоци за вифи мрежна употреба; професионални Кинески и англиски речници, изградени во 2,75 милиони професионални тезауруси за да ги задоволат потребите на сите фази на учење вокабулар. Офлајн Употреба : богатите податоци за офлајн пакети во телото поддржуваат 12 видови локално скенирање, локален електронски речник, користете насекаде, во секое време без мрежни ограничувања. Повеќе јазични офлајн извадоци и синхронизација на облакот за зачувување на содржината на текстуалните извадоци, за да се постигне истото скенирање, синхроно скенирање трансфер на мобилни телефони, компјутери. 134 Видови Глас : До 134 видови глас меѓусебен превод во реално време, мултинационални акценти, лесен за патување низ светот повеќе од 200 земји и региони; збирка нови зборови, насочено слушање, читање и паметење во секое време, насекаде. Заштита на очите : екран со Висока дефиниција и висока резолуција, без оштетување на очите. Визуелна операција со повеќе допири, целосен приказ во реално време, синхронизација На Кинески и англиски јазик, нема потреба да вртите страници. Едноставен ДИЗАЈН НА ИНТЕРФЕЈС ЗА ИНТЕРФЕЈС, интеракцијата е похумана, корисничкото искуство е посилно.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат