• Новак
Вентилатор За Шпорет Ванглхст, Вентилатор За Термички Шпорет Со 8 Сечила Со Двојна Глава, Тивок Вентилатор За Камин За Домаќинство Ефикасна Дисипација На Топлина, Ц

Вентилатор За Шпорет Ванглхст, Вентилатор За Термички Шпорет Со 8 Сечила Со Двојна Глава, Тивок Вентилатор За Камин За Домаќинство Ефикасна

Rating 
DEN 388.80

Достапност
Достапно за нарачка

Нов двоглав вентилатор за камин со 10 сечила, со поголема моќност на ветерот, погоден за куќи со голема површина Ултра тивка работа, бучавата на работа не надминува 25db, што нема да влијае на вашиот одмор и разговор. Вградената биметална лента на дното на вентилаторот на шпоретот е дизајнирана малку да го подигне работ на вентилаторот кога е близу до максималната работна температура за заштита на моторот и термоелектричниот модул. Термоелектричниот модул се користи како мал генератор за возење на генераторот. Нема потреба од батерии и електрична енергија. Подобрената циркулација на топол воздух може да донесе поголема удобност, потрошувачка на гориво дури 17%, да заштеди гориво и побрзо да се загрее од шпоретот. Рамката на печката се третира со анодизиран алуминиум, кој може да издржи високи температури од 662°F (350°C) и нема да се деформира или избледи дури и ако работи долго време на високи температури. Она што го правиме е да ве натераме да имате одлично шопинг искуство, да донесете поголема удобност и топлина за луѓето ширум светот. Карактеристика : термоелектричниот модул се користи како мал генератор за возење на генераторот. Нема потреба од батерии и електрична енергија. Подобрената циркулација на топол воздух може да донесе поголема удобност, потрошувачка на гориво дури 17%, да заштеди гориво и побрзо да се загрее од шпоретот.Рамката на печката се третира со анодизиран алуминиум, кој може да издржи високи температури од 662°F (350°C) и нема да се деформира или избледи дури и ако работи долго време на високи температури.

Спецификацијата

Size (without blade):
160 * 80 * 155mm
Number of blades:
10
Size:
235 * 85 * 225mm
CFM:
160-200
Unit packaging:
250 * 110 * 160mm
Speed:
1400rpm
Noise:
≦25db
Temperature resistance:
50℃-350℃
Material:
Aluminum
Net weight:
505g
Working method:
thermoelectric
Gross weight:
655g
Certification:
CE / RoHs
Color:
black/gold/silver/bronze
Package includes:
double-head fan*1
Warmly Tips:
Never handle the base of the stove fan, do not set the stove fan down on an unprotected surface when hot.:
To move or carry the fan, always use the extendable handle while wearing gloves. Please keep fan away from small children when in use.:
Safety Warning:
To move or carry the fan, always use the extendable handle while wearing gloves. :

Со стоката дадена додека купуваат