• Новак
Тип на AimpGStl со клип конектор T 9 волт 5PCS 9V конектор за батерија 9 волт -батерија Snap клип t тип со 2 пара клипови со алигатор и 2,1 mm x 5,5 mm DC Plug Pluck

Тип на AimpGStl со клип конектор T 9 волт 5PCS 9V конектор за батерија 9 волт -батерија Snap клип t тип со 2 пара клипови со алигатор

Rating 
DEN 2.33

Достапност
Достапно за нарачка

Овие кабли за конектори на тврда обвивка се подобри од вообичаениот flimsy vinyl кој се наоѓа на конекторите за батерии од 9 V, игра корисна заштитна улога и не е лесен за пробивање; Добра спроводливост, добри перформанси во контакт, без ризик од електрично истекување Материјал : Пластични ABS и метал (овие 9 V клипови со силен дизајн не се лесни за раздвојување при отстранување на батеријата). Големина на конекторот за Snap 9 V (секоја) : 2,4 x 1,2 x 0,7cm/0,94 "x 0,47" x 0.28 "со должина на жица 14см/5,5", Врски жици Боја : Црна и црвена. Инсталирајте лесно : Едноставен дизајн со компактна големина и голи краеви кои се лесни за инсталирање за замена на старата или оштетена, добра замена или како подготвеност. Соодветна апликација : Заменете го скршениот конектор за батерија на вашиот електронски уред, добро е да се користи за научен експеримент. Овие кабли за конектори на тврда обвивка се подобри од вообичаениот flimsy vinyl кој се наоѓа на конекторите за батерии од 9 V, игра корисна заштитна улога и не е лесен за пробивање; Добра спроводливост, добри перформанси во контакт, без ризик од електрично истекување. Материјал : Пластични ABS и метал (овие 9 V клипови со силен дизајн не се лесни за раздвојување при отстранување на батеријата). Големина на конекторот за Snap 9 V (секоја) : 2,4 x 1,2 x 0,7cm/0,94 "x 0,47" x 0.28 "со должина на жица 14см/5,5", Врски жици Боја : Црна и црвена. Инсталирајте лесно : Едноставен дизајн со компактна големина и голи краеви кои се лесни за инсталирање за замена на старата или оштетена, добра замена или како подготвеност. Соодветна апликација : Заменете го скршениот конектор за батерија на вашиот електронски уред, добро е да се користи за научен експеримент.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат