• Новак
X-Dree ULN2003 Stepper Motor Driver Board Avr Arm Green Black (Scheda Driver Motore Passo-Passo ULN2003 AVR ARM Зелена црна боја

X-Dree ULN2003 Stepper Motor Driver Board Avr Arm Green Black (Scheda Driver Motore Passo-Passo ULN2003 AVR ARM Зелена црна боја

Rating 
DEN 952.00

Достапност
Достапно за нарачка

Земја на производство : Кина; Материјал : Електронски делови Нето тежина : 7 G; Содржина на пакет : 1 x ULN2003 табла за возач на мотор. Бренд : ; Модел : ULN2003. Главна боја : зелена, црна (Colore Princemale : Verde, Ner_o. Вкупна големина : 35 x 32 x 12mm (L * W * T) (Dimenseme Totale : 35 x 32 x 12 mm (L * W * T). Uln2003 Stepper Motor Возачка табла AVR Arm Green Black Features : и висок квалитет.reduction Сооднос : 1 / 64.5 линија 4 фаза може да се управува со обичен чип ULN2003 може да се поврзе и во табла за развој на фаза 2. на директен и лесен за употреба Stepper Motor што се користи во таблата за развој. Па, како да добиеме Beaglebone за да работиме чекор со мотор? Ни требаат четири работи : чекор мотор - моторните чекори (ротираат) кога напојувањето се нанесува на намотките на моторот.Дривер - Возачот добива команда, толкува тоа, и испратете ја потребната моќност на чекорот мотор за да постигнете чекор. Контролер- уред (микропроцесор) способен да испрати команда до возачот.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат