• Новак
Seamaka Моќ Дистрибуција Терминал Блок Со Покритие со 3 x 1/4Пост, 10 x M4 Терминал Завртки, Батерија Автобус Бар Со Прстен Терминали За Автомобил Брод Морски О-076

Seamaka Моќ Дистрибуција Терминал Блок Со Покритие со 3 x 1/4Пост, 10 x M4 Терминал Завртки, Батерија Автобус Бар Со Прстен Терминали За Автомобил

Rating 
DEN 2.33

Достапност
Достапно за нарачка

Карактеристики на производот : месинг плоча и терминали од нерѓосувачки челик бидејќи проводниците имаат мала отпорност, спроводливост и отпорност на корозија Параметри : максимален напон : 300 V AC, 48 V DC, максимална континуирана струја : 130 A AC, 150 DC. Опсег на примена : погоден за автомобили, автомобили, камиони, бродови, чамци, јахти итн. Материјал : основата е изработена од тврда пластика, издржлива, а заштитниот капак е направен од КОМПЈУТЕР за да се спречи случајно електрично краток спој. Пакет : црвена батерија автобуска лента и црна батерија автобуска лента.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат