• Новак
Пренослив Соларен Тестер Метар, Нијанса Соларен Филм Автомобил Пренос Метар Снимен Стакло Тестер УВ ИР Отфрлање Метар Спектар Тестер ир 950нм УВ 365нм ВР 550нм

Пренослив Соларен Тестер Метар, Нијанса Соларен Филм Автомобил Пренос Метар Снимен Стакло Тестер УВ ИР Отфрлање Метар Спектар Тестер ир 950нм

Rating 
DEN 1680.00

Достапност
Достапно за нарачка

●Одличен Мерач На Тестер ● мерачот На нијанса има мерач НА пренос НА УВ, МЕРАЧ на пренос НА IR, мерач на пренос на светлина, три функции во еден уред и лесен за читање €Карактеристики € Мала тежина и компактен, лесен за носење. Малата големина го олеснува мерењето во движење. Пренослив, напојуван од батерии(батериите не се вклучени), ултра-мала потрошувачка на енергија. Тоа е одличен мерач на нијанса на прозорец. ●Степен На тестирање ● слотот за тестирање на сончевиот метар е до 8мм, може да го тестира снименото стакло директно и и страничниот екран на автомобилот. ●Функција За Заклучување податоци ● на крајот од мерењето, податоците може да се заклучат на екранот за лесно читање. ●Функција за автоматска Калибрација Q инструментот има динамична функција за самокалибрација во реално време, која автоматски се калибрира по вклучувањето. Примерокот за тестирање може да се стави само откако ќе се вклучи 100,0. ●Едноставна Операција●Брзо мерење, ставањето на примерокот за тестирање во вредностите за пренос "ОТВОРАЊЕ", УВ, ВЛ и ИР на примерокот истовремено ќе се прикаже веднаш.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат