• Новак
Висеко К631М865 Клип Комплет

Висеко К631М865 Клип Комплет

Rating 
DEN 3.00

Достапност
Достапно за нарачка

Wiseco Pistons Компатибилен СО Rsx Граѓански K20 K20a K20a2 K20z1 K20z3 86,5 mm 9,6 : 1 K631 M865 Сликите се генерички акции фотографии. Погледнете го бројот на делот и описот за спецификите. Ова се комплетни комплети и доаѓаат со целосен сет на клипови, прстени, иглички и брави за специфичната апликација. Мозочен удар Length 86мм Должина прачка 139мм Комп Висина 1 1.181 Пински Дијаметар 2 22мм -3.4 Кубика Сад 316 Грама Клиповите Висеко се докажаа во различни апликации за мотоспорт од благи улични мотори од 150 коњски сили до тркачки автомобили од 1000+ Коњски Сили. Нека Ipg Делови биде вашиот едношалтерски продавница за сите ваши Wiseco Клипови потреби !!!! Направени во сад Wiseco домашни авто и спорт компактните клипови се фалсификувани и обработени во куќата и добиваат целосен комплимент за функциите за подобрување на моќноста. Достапни се кованици со мала тежина, милиметарски прстени, кованици со дополнителна цврстина, пристаништа за гас, премази за здолништа, офсет иглички и разни други карактеристики за да се осигура дека секој мотор ги надминува очекувањата на нашите клиенти. Оптимизираните профили на здолништа ја минимизираат карпата и обезбедуваат долг животен век на здолништето во апликациите за строкер.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат