• Новак
Оригинални Екстремни ПРО 8GB CF Картички Мемориски Картички УДМА Со Голема Брзина Компактен Флеш

Оригинални Екстремни ПРО 8GB CF Картички Мемориски Картички УДМА Со Голема Брзина Компактен Флеш

Rating 
DEN 1.00

Достапност
Достапно за нарачка

8 GB Компактен Флеш Мемориска Картичка Снима висококвалитетни слики и продолжени должини на зачудувачки 1080p целосно HD, 3 D и 4k видео со DSLR камера, HD камера или 3 D камера. Поддржува спецификација За Гаранција За Видео Перформанси за видео со професионален квалитет (ВПГ-65). Издржлив Дизајн-Поддржан од ригорозно тестирање на стрес, шок и вибрации и вклучува silв силиконски слој за заштита од удари и вибрации. Гаранција-Поддржана од доживотна ограничена гаранција. Екстремни ПРО 32 GB Компактен Флеш Мемориска Картичка.Перформанси со голема брзина-ја користи технологијата УДМА 7 за да испорача брзина на пренос на читање до 600x (60 MB/s).Снима висококвалитетни слики и продолжени должини на зачудувачки 1080p целосно HD, 3 D и 4k видео со DSLR камера, HD камера или 3 D камера.Ја поддржува спецификацијата За Видео Перформанси за видео со професионален квалитет (ВПГ-65).Издржлив Дизајн-Поддржан од ригорозно тестирање на стрес, шок и вибрации и вклучува silв силиконски слој за заштита од удари и вибрации. 4gb Компактен Флеш Мемориска Картичка. Компатибилен со сите поголеми оперативни системи, вклучувајќи DOS/WINDOWS 98/ME/2000/NT/CE, MAC OS, Epoc (PSION). Контролер со високи Перформанси за барајќи апликации. Солиден-издржува до 2000 гш оперативен шок. Ниска Потрошувачка на Енергија - го продолжува траењето на батеријата. Исто така, целосно може да се избрише за флексибилност. Мемориската Картичка 4 GB Compactflash Е 133 X.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат