• Новак
Purolator L15839 Премиум за заштита на моторот за заштита на моторот

Purolator L15839 Премиум за заштита на моторот за заштита на моторот

Rating 
DEN 232.00

Достапност
Достапно за нарачка

До 5000 милји помеѓу промените во нафтата. Премиум заштита на моторот. Мулти-влакна, медиуми со висока густина. Нема метални компоненти за лесно рециклирање (како што е применливо). Вклучува заптивка.000 милји помеѓу промените во нафтата. Премиум заштита на моторот. Мулти-влакна, медиуми со висока густина. Нема метални компоненти за лесно рециклирање (како што е применливо). Вклучува заптивка. Purolator L15839 Purolator Premium Engine Заштита на моторот Филтер за масло - Филтрите за масло од пуролатор се дизајнирани за да ги исполнат оригиналните фабрички перформанси за вашето возило. Направено за рутински услови за возење, солидна конструкција на Purolator обезбедува докажани перформанси на филтрација и ги штити моторите од оштетување на нечистотијата и остатоците до 5.000 милји (или како што е наведено со упатството на сопственикот на вашите возила). Одличен натпревар за конвенционално масло, Purolator е достапен за повеќето патнички автомобили и лесни камиони на патот денес.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат