• Новак
Делфи Фе0178 Електрична Пумпа За Гориво Мотор

Делфи Фе0178 Електрична Пумпа За Гориво Мотор

Rating 
DEN 2159.68

Достапност
Достапно за нарачка

Ограничена доживотна гаранција Делфи внесува 80 + години Наследство НА ОЕ во секоја Пумпа Во Делфи, обезбедувајќи квалитет и опрема за секој дел Од Делфи. Делфи е глобален производител на ОЕ и сите пумпи за гориво се изградени според стандардите На Ое На Делфи. Ригорозното ое-тестирање гарантира дека пумпата може да издржи екстремни температури кои се движат од -32 Ц до 65 Ц.секогаш Се препорачува Замена на филтерот за гориво и цедалка при замена на пумпа за гориво. Додадете применливи цедалки каде што е можно. Како водечки снабдувач НА ОЕ во автомобилската индустрија, Делфи поседува повеќе од 30 ое-комерцијални иновации и 150 патенти во модулот за гориво и дизајнот на пумпата. Како резултат на тоа, нашите пумпи за гориво ги враќаат перформансите на брз притисок и интегритетот на системот за да обезбедат подобро пумпање преку помалку енергија. Пумпите за гориво делфи имаат внатрешни пружини за зголемена издржливост и зголемена стабилност, додека цртањето со помала јачина на струја става помало оптоварување на електричниот систем на возилото. Нашите пумпи за гориво вклучуваат резервоар со голем волумен за подобро справување со ситуации со ниско гориво и свиоци на возилото, како и сензори исполнети со злато на ниво на гориво за подобрена отпорност на корозија. Други придобивки од нашите пумпи за гориво вклучуваат постојан проток на пумпа, подобрен систем за филтрирање за подолг век на траење на пумпата и ремен и конектор за тело ЗА ое-сервис за супериорни перформанси, издржливост и леснотија на инсталација. Ое модули за гориво и закачалки/испраќачи, во кои е сместена електричната пумпа за гориво, обично работат 7-10 години пред дефект, во зависност од различни околности. Предвремените неуспеси можат да бидат предизвикани од : . Секогаш се препорачуваат заштитни очила и ракавици. Делфи, исто така, препорачува дигитален волтметар, манометар и дипломиран цилиндар. Секогаш треба да имате при рака апарат за гаснење пожар. Никогаш не пушете или работете во близина на нешто што може да предизвика искра или да запали гориво, како што се пилот светилки или светилки со блескаво светло. Работете во добро проветрено подрачје. Чувајте ги материјалите за чистење при рака и веднаш исчистете ги сите излевања. Секогаш ублажувајте го притисокот на горивото пред да ги отворите системите за гориво.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат