• Новак
Кебаби Бебе Четка За Коса И Бебе Чешел Во Собата &засилувач; Бебе Крпи - Дрвени Бебе Четка Со Мека Коза Влакната - Органски Бамбус Бебе Крпи и Крпи За Перење

Кебаби Бебе Четка За Коса И Бебе Чешел Во Собата &засилувач; Бебе Крпи - Дрвени Бебе Четка Со Мека Коза Влакната - Органски Бамбус Бебе Крпи и

Rating 
DEN 479.36

Достапност
Достапно за нарачка

Сите Природни Ќебапи 3-во-1 Четка За Бебиња И Сет За Чешел е безбеден за новороденчиња и мали деца Меките влакна се направени од свиленкаста природна мека козја коса. Тврдите влакна се направени од бамбус. Цврстите рачки се направени од буково дрво, додека чешелот за бебиња е круша. Олеснува Капачето На Лулката-Рутинската нежна масажа на скалпот помага во олабавување на капачето на лулката и отстранување на сувата кожа. Нашата Четка Со Меки Влакна користи врвни влакна од коза. Тој е екстра мек и совршен за рамномерно распределување на природните масла за поздрав скалп. Влажна и Сува Употреба - нашите четки непречено се лизгаат и на влажна и на сува коса. Нашата Четка за Коса За Масажа е направена со врвни бамбусови влакна кои се безбедни и нежни за масажи на скалпот. Четката за коса работи добро за да ја отплетка и косата на вашето дете. 6 - Пакувајте Органски Крпи За Перење Од Бамбус - нашите органски крпи за миење бебиња се направени со врвен квалитет (500ГСМ) вискоза добиена од органски бамбус, што ги прави луксузно меки, кадифни и многу апсорбирачки. Совршен за секојдневна бања за бебиња и употреба на лицето. Луксуз На Кожа-целосно природна и органска, нашите крпи за миење бебиња се направени од најмекиот и најкусиот материјал што може да се користи на кожата на бебето и за употреба како крпа за лице. Совршен за сите типови кожа, вклучително и чувствителна кожа. Сите Природни-ние користиме природна четка за меки влакна од коза со бамбус, буково дрво и круша дрво за сите наши четки за коса и чешли. Рачно изработени производи за бебешка коса со љубов и совршено безбедни за новороденчиња и деца. ПРИРОДНО БЕБЕ ОД СУШТИНСКО ЗНАЧЕЊЕ : КОМПЛЕТ ЗА ЛУКСУЗНИ ЧЕТКИ ЗА КОСА ЗА ЌЕБАПИ ШТО МОРА ДА ГИ ИМАТЕ ЧЕТКА И ЧЕШЕЛ ЗА КОСА ЗА БЕБИЊА! Имањето ново бебе предизвикува најголема радост и љубов што некогаш ќе ја доживеете. Знаеме дека сакате да му дадете на вашето бебе само најдобар третман за да биде безбедно и среќно. Те чувствуваме! Со Кебаби Луксузна четка за Бебешка Коса И Комплет Чешел За Новороденче, вашето бебе ќе ужива во најудобното секојдневно чешлање на косата. Дозволете ни да бидеме со вас преку овој скапоцен момент на поврзување и љубов.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат